Dávám práci svému srdci

NOVINKY

1 pro 2015

Výroba adventních věnců v TN

Ve čtvrtek 26.11. proběhl workshop výroby adventních věnců pro zaměstnance nemocnice a dobrovolníky. V letošním roce jsme vyráběli dřevěné věnce a moc se povedly. Moc děkuji Radaně Havlíčkové, které přinesla úžasné šišky, které jsme si mohli nazdobit jako stromeček. A děkujeme Evě Vodičkové za připravení krásného kurzu a těšíme se na další. (Více fotografií najdete na našem Facebooku.) Všem přejeme krásný a pokud možno klidný adventní čas!

Detail novinky
27 lis 2015

Workshop první pomoci v FNKV

Ve středu 11. 11. 2015 měli dobrovolníci z FNKV možnost zúčastnit se workshopu laické první pomoci. Mgr. Lenka Lošonská, staniční sestra standardního oddělení Hematologické kliniky si pro ně připravila poutavou prezentaci, ve které dobrovolníky seznámila se základními postupy při situacích, do kterých se mohou dostat v běžném životě. Například co dělat, když se někdo blízký popálí, jak jednat v situacích jako jsou například dopravní nehody či v…

Detail novinky
26 lis 2015

Charitativní sbírka na Libuši

Dne 6. 12. 2015 od 14:00 - 18:00 proběhnou v sokolovně na Libuši Svatomikulášské oslavy spojené s charitou. Naše koordinátorka dobrovolníků Eva Vodičková z DC Lékořice spolu s dobrovolnicí tam budou také. Bude zde probíhat charitativní sbírka pro pacienty Thomayerovy nemocnice a takébohatý program pro děti i rodiče. Více informací se dočtete na letáčku. Srdečně Vás všechny zveme a budeme se těšit!

Detail novinky
25 lis 2015

Propagační akce se blíží

Přípravy na předvánoční akce jsou v Dobrovolnickém centru Lékořice v Thomayerově nemocnici v plném proudu, 19.11. se sešly naše dobrovolnice a celý den tvořily organzové kytičky. Moc děkujeme dobrovolnicím za pomoc a doufáme, že si u nás den hezky užily. Na propagačních akcích nás můžete vidět 6.12. na Svatomikulášské v Libuši a na prodejních trzích 13.12 v DBK. Přijďte se na nás podívat!

Detail novinky
25 lis 2015

Společnost HP pomáhá

V pátek 20.11. se sešla před Naší kavárnou skupinka dobrovolníků ze společnosti HP, aby pomohli zkrášlit prostředí Oddělení geriatrie a následné péče. Opravovali nátěr skříní na chodbách stanic a hlavně malovali a lepili plakát v kognitivní laboratoři, kde pacienti budou trénovat paměť s Kvetoslavou Hoškovou. Moc děkujeme dobrovolníkům za velký kus odvedené práce a těšíme se na další setkání.

Detail novinky
20 lis 2015

Requiem v TN

Ve středu 4. 11. již posedmé zazněla skladba Requiem v kapli sv. Václava Thomayerovy nemocnice. Tentokrát to byla verze W. A. Mozarta v provedení souborů Piccolo coro a Piccola orchestra pod vedením dirigenta Marka Valáška. I letos bylo Requiem jednak vzpomínkou na všechny zemřelé v uplynulém roce, ale zároveň i poděkováním zdravotníkům Thomayerovy nemocnice za jejich náročnou a často nedoceněnou práci. Koncert se vydařil a byl pro návštěvníky…

Detail novinky
19 lis 2015

Podzim ve VFN

Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze jsme rozjeli kreativní dílny na geriatrické klinice, které se opakují pravidelně každý měsíc a pokaždé se tvoří něco aktuálního. Minulý měsíc jsme se věnovali podzimnímu tvoření, tentokrát budeme dělat adventní věnce. Dále se nám podařilo dokončit rekonstrukci dobrovolnického centra a proběhla kolaudace s ředitelkou VFN.   Děkujeme všem, kteří se na tom podíleli. https://www.facebook.com/dobrovolnici…

Detail novinky
15 lis 2015

Výtvarná dílna na Pediatrii

Jídelní a hrací koutek na Pediatrické klinice se v úterý 10. listopadu odpoledne proměnil na výtvarnou dílnu, kde si děti s pomocí svých rodičů a dobrovolnice Karolíny vyráběly papírové záznamníčky. Čas společného tvoření ubíhal velmi rychle a děti si z dílny odnášely krásné a praktické výrobky. Moc děkujeme Karolíně za přípravu výtvarné dílny.

Detail novinky
14 lis 2015

Věncování s Lékořicí v Naší kavárně

Za 14 dní 28. 11. 2015 proběhne v Naší kavárně za dohledu dobrovolníků z IKEMu tvorba vánočních adventních věnců. Dílna je zdarma a přinést si můsíte pouze své svíčky. Pro registraci napište prosím na e-mail: dobrovolnici.IKEM@lekorice.com Už se na Vás a dobrou kávu moc těšíme!

Detail novinky
13 lis 2015

Návštěva Nového židovského hřbitova

Již podruhé měli zdravotníci z FNKV možnost zúčastnit se zdarma prohlídky Nového židovského hřbitova na Olšanech. V počtu třiceti osob jsme společně vyrazili ve středu 4. listopadu odpoledne. Díky velice zajímavému a poutavému vyprávění průvodkyně Ing. Evy Kuželové jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí nejen o rodinách, které na hřbitově odpočívají, ale také o židovské kultuře obecně. Navštívili jsme hroby řady našich slavných židovských velikánů,…

Detail novinky