Dávám práci svému srdci

Napsali o nás

1 čec 2015

Jak fungují dobrovolníci v Thomayerově nemocnici

1.7. 2015 odpoledne byla Lékořice hostem v pořadu Třináctka Plus na stanici Regina Českého rozhlasu. Mluvilo se se ale nejen o dobrovolnictví v nemocnicích, velkým tématem byl projekt Naše Kavárna. V pořadu diskutovali Oldřich Široký a Miroslava Flemrová.

Přejít na web s celým textem
5 čec 2014

Neziskovka roku: dvacet tisíc korun. Ale hlavně zpětná vazba

Ocenění Neziskovka roku si loni odnesly ze Senátu ČR čtyři neziskové organizace: Helppes Centrum výcviku psů pro postižené, Centrum ALMA, Lékořice a brněnský IQ Roma servis.

Přejít na web s celým textem
21 čer 2014

Dobrovolníci už pět let zpestřují pobyt pacientů ve vinohradské nemocnici

Pomáhání nebolí je název benefičního večera, který každoročně pořádá pražská Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. V jeho průběhu se diváci mohou seznámit s tím, co v nemocnici opravdu nebolí – totiž s prací dobrovolníků, kteří jsou ochotni zdarma věnovat každý týden dvě hodiny svého času hospitalizovaným pacientům a zpříjemnit jim tak pobyt v nemocnici. Tito dobrovolníci se v úterý s plnou náručí dobré vůle a nadšení představili v Divadle Dobeška.

Přejít na web s celým textem
11 čer 2014

Benefiční večer Pomáhání nebolí podpoří práci dobrovolníků ve zdravotnických zařízeních

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady pořádá benefiční večer na podporu dobrovolnictví ve zdravotnických zařízeních. Akce s názvem Pomáhání nebolí se uskuteční v úterý 17. června od 19 hodin v Divadle Dobeška (Jasná I. 1181/6 147 00 Praha 4).

Přejít na web s celým textem
29 kvě 2014

Medvědi v Thomayerově nemocnici. Děti hrály doktory

Reportáž o dětském dnu s Lékořicí v Thomayerově nemocnici 2014.

Přejít na web s celým textem
29 kvě 2014

Dětský den v Thomayerově nemocnici 2014

Thomayerovu nemocnici zase po roce zaplnily stovky dětí z mateřských a základních škol. V rámci dětského dne se na chvíli ocitly v kouzelném městečku Bradavice, známém ze ságy čarodějnického učně Harryho Pottera.

Přejít na web s celým textem
8 kvě 2014

Chci dětem pomáhat, dokud to jen půjde

Dojatá, s lesklýma očima a úsměvem, který rozdává už osm let nemocným dětem v nemocnici. Tak vypadala pětasedmdesátiletá Marie Čížková po předání ceny Křesadlo v rezidenci primátora. S jakými pocity odchází týden co týden od malých pacientů? A kam si uloží Křesadlo?

Přejít na web s celým textem
7 dub 2014

Canisterapie: Když psi prospívají nemocným

Jak pes pomáhá rychlejšímu uzdravení? Poradí si i se syndromem vyhoření? Má smysl jeho přítomnost v rodině s dětmi s autismem? Na vaše dotazy odpovídala Eva Křemenová, zdravotní sestra, dobrovolnice canisterapie v Thomayerově nemocnici.

Přejít na web s celým textem
28 bře 2014

Pomáhají ve volném čase a zadarmo. Dobrovolníci si odnesli Křesadlo

Nejmladší a nejstarší. Takový přívlastek má Kristýna Hrubá a Marie Čížková. Dvě dobrovolnice, které získaly za svou dobrovolnickou činnost významné ocenění Křesadlo. Cenu, která je určená obyčejným lidem, kteří ale dělají neobyčejné věci. S nadšením, zadarmo ale hlavně ve svém volném čase.

Přejít na web s celým textem
28 úno 2014

Že by tu už nemusela být? To si vůbec nepřipouštěla

Chodili spolu necelých pět let a jediné, co jim chybělo ke štěstí, bylo dítě. „Moc jsme si ho přáli a nakonec se zadařilo. Navíc jsme bydleli v krásném bytě v Podolí, který jsme si zrekonstruovali, měla jsem dobře placenou práci, díky které jsem si mohla vzít na sebe hypotéku… Žili jsme si tedy docela pěkně," začíná své vyprávění 34letá Nikol.

Přejít na web s celým textem
27 úno 2014

'Naše kavárna' je nemocniční oázou klidu už tři roky

Na začátku byly dvě maminky, které pro kavárnu pracovaly dlouho před jejím otevřením. Připravovaly projekt, psaly žádosti, školily se na baristky… Výsledkem je „Naše kavárna". Místo, které v únoru slaví tři roky od svého založení.

Přejít na web s celým textem
11 led 2014

Proč ještě nosí pleny? Proč nemluví? Na to už nemám sílu odpovídat

Zprvu to vypadalo, že jediné, co šestileté Anetce chybí, jsou brýle. „Mžourala a neustále o všechno zakopávala. Nakonec jsme se od doktorů dozvěděli, že jde o epilepsii," začíná své vyprávění maminka Anetky Lenka Klupáková.

Přejít na web s celým textem
4 led 2014

Hovory... s Karin Pospíšilovou

Kdo se může stát dobrovolníkem? Jak putovala pěšky 800 kilometrů až do Santiaga de Compostela? Hovory s Karin Pospíšilovou, ředitelkou sdružení Lékořice a dobrovolnického centra při Thomayerově nemocnici v Praze.

Přejít na web s celým textem
7 lis 2013

První vítězové Neziskovky roku převzali ocenění

V prvním ročníku ocenění Neziskovka roku 2013, které vyhlašuje Nadace rozvoje občanské společnosti, jsou známa jména vítězů všech kategorií. Jsou to Centrum Alma, Lékořice, IQ Roma Servis a Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené. Během slavnostního vyhlášení na půdě Senátu Parlamentu ČR 7. listopadu večer převzali ocenění Neziskovka roku historicky první vítězové.

Přejít na web s celým textem
29 zář 2013

V českém kavárenství se prosazuje trend sociálních kaváren

Nejen kvalitní kávu, ale také pomoc lidem, kteří mají ztížené podmínky při vstupu na trh práce, nabízí tzv. sociální kavárny. Na fungování takových podniků se mimo jiné podílí například zaměstnanci se sluchovým postižením či lidé pečující o nemocného příbuzného. Kavárny se sociálním rozměrem spolu s dalšími podniky nabídnou od pondělí do pátku doprovodný program k akci Prague Coffee Festival, která se uskuteční 5. října.

Přejít na web s celým textem
3 čer 2012

Příběh dobrovolnice Ilony Zárubové

Dobrovolníkem jsem se stala již před lety, při zapojení se do akce, kterou pořádala Nadace o2 v naší firmě, a to byl výlet s dětmi z dětského domova. Byl to pro mě tak silný zážitek, že jsem se dobrovolnictví začala věnovat pravidelně, děti si oblíbila a dle jejich chování soudím, že i ony mě, neboť to, že se mi svěřují s jejich holčičími a klukovskými starostmi i radostmi, že mi volají a píší během roku, považuji za svůj dobrovolnický úspěch.

Přejít na web s celým textem
1 čer 2012

Dětský den v Thomayerově nemocnici 2012

Sdružení Lékořice uspořádalo v Thomayerově nemocnici Den dětí. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké je to být lékařem.

Přejít na web s celým textem
3 pro 2011

Dobrovolníci v nemocnicích umějí zpříjemnit čas. I léčit

Lidskost jako by se z našich životů pomalu vytrácela, ne tak mezi dobrovolníky. Ti na ní postavili smysl svého života

Přejít na web s celým textem
15 zář 2011

Ve Žlutých lázních se sejdou dobrovolníci z pražských nemocnic

Evropský rok dobrovolnictví dnes vyvrcholí ve Žlutých lázních. Akce má za účel poděkovat všem, kteří pečují o dlouhodobě hospitalizované pacienty, a navnadit i další zájemce.

Přejít na web s celým textem
6 zář 2011

Kavárna v Thomayerově nemocnici umožňuje rodinám být spolu

Kavárna v pražské Thomayerově nemocnici, kde už přes půl roku pracují rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí, se jmenuje prostě Naše kavárna. Rodiny tak získávají možnost být víc spolu. Projekt se také jako první zabývá těžkou situací lidí, kteří se kvůli péči o nemocné dítě nebo i dospělého rozhodli vzdát dosavadního zaměstnání.

Přejít na web s celým textem
28 bře 2011

Život v nemocnici robia znesiteľnejším. Dobrovoľníci

Sterilné a vážne prostredie nemocníc, kde sa liečia dlhodobo chorí pacienti, sú na prvý pohľad ponurým miestom, uzavretým pred súcitnými pohľadmi verejnosti. No málokto tuší, že na tieto miesta dobrovoľne prichádzajú odvážlivci, ktorí sa rozhodli sprevádzať - sprvoti neznámych - ľudí v ich chorobe.

Přejít na web s celým textem
17 bře 2011

Pohádka o Honzíkovi ... a Mařence

Chci vám poslat svůj příběh, který jsem zažila v Thomayerově nemocnici jako dobrovolnice dobrovolnické centra Lékořice.

Přejít na web s celým textem
7 úno 2011

V Thomayerově nemocnici otevřeli kavárnu, kde pracují rodiče hospitalizovaných dětí

V pražské Thomayerově nemocnici otevřeli Naši kavárnu. Pracují v ní rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Rodiny tak získají možnost být víc spolu. Projekt se také jako první zabývá těžkou situací lidí, kteří se kvůli péči o nemocné dítě, nebo i dospělého, rozhodli vzdát se svého dosavadního zaměstnání.

Přejít na web s celým textem
7 úno 2011

Rodiče nemocných dětí pracují v nemocniční kavárně

V Thomayerově nemocnici se dnes otevřela Naše kavárna, ve které našli práci rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí. S nápadem přišlo sdružení Lékořice, které rodinám nemocných dětí pomáhá už několik let. Kavárna je ode dneška otevřena každý všední den od sedmi ráno až do šesti večer.

Přejít na web s celým textem
5 úno 2011

Naše kavárna v pražské Thomayerově nemocnici

Lékořice je léčivá rostlina z čeledi bobovitých. A nejen to. Stejný název nese i občanské sdružení, které funguje při Thomayerově nemocnici v pražské Krči. Velkou podporu má Lékořice od Církve adventistů sedmého dne. Nemocným a jejich rodinám pomáhá se zvládáním nelehkých životních situací.

Přejít na web s celým textem
2 úno 2011

Kavárna v nemocnici nabízí občerstvení i vítanou pomoc

V pražské Thomayerově nemocnici otevřela unikátní „Naše kavárna“, kde jako obsluha pracují maminky dlouhodobě nemocných dětí v nemocnici hospitalizovaných.

Přejít na web s celým textem
23 lis 2010

Pobyt v nemocnicích pacientům zpříjemňují dobrovolníci

Nemoc sama o sobě je pro každého člověka velmi stresující záležitostí. Pokud je člověk v domácím prostředí a v okruhu svých nejbližších, pak tuto náročnou životní situaci zvládá lépe, než v nemocničním prostředí, kde na něj působí celá řada dalších negativ. Po vzoru zahraničí tak i u nás vznikají centra nemocničních dobrovolníků, kteří ve svém volném čase navštěvují nemocné a zpříjemňují jim chvíle strávené na nemocničním lůžku.

Přejít na web s celým textem
11 říj 2010

V nemocniční kavárně by mohli pracovat rodiče hospitalizovaných dětí

Rodiče, kteří dennodenně dochází do Thomayerovy nemocnice za svými dlouhodobě hospitalizovanými dětmi, by mohli začít pracovat v kavárně kousek od dětského oddělení. Byli by tak nablízku svému dítěti a odpadlo by jim často náročné dojíždění.

Přejít na web s celým textem
11 říj 2010

Kavárna v Thomayerově nemocnici zaměstná rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí

V pražské Thomayerově nemocnici bude kavárna, která zaměstná rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Rodiny tak získají možnost být víc spolu. Projekt má také upozornit na těžkou situaci lidí, kteří se kvůli péči o nemocné dítě nebo i dospělého rozhodli vzdát se svého dosavadního zaměstnání.

Přejít na web s celým textem
7 říj 2010

Váš šálek kávy může být v Naší kavárně

Občanské sdružení Lékořice pořádá v pondělí 11. října 2010 v 15.30h akci na staveništi kavárny na pavilonu A1 Thomayerovy nemocnice. Všichni, kdo se jakýmkoliv způsobem podílejí na realizaci projektu, dostanou možnost si vlastnoručně podepsat svůj hrníček na kávu.

Přejít na web s celým textem
1 čer 2010

Dětský den rozveselí malé pacienty v Thomayerově nemocnici

Centrum podpůrné péče Lékořice tam totiž pořádá akci s podtitulem Sestry v akci, na které se sejdou zdravé děti s nemocnými. 400 pozvaných dětí se seznámí s povoláním sestřičky a vyzkouší si některé léčebné postupy. Program nám představila mluvčí nemocnice Martina Štanclová.

Přejít na web s celým textem
12 bře 2010

Češi na dobrovolnictví slyší čím dál víc

Dobrovolnictví jako nový trend. Češi stále častěji docházejí do nemocnic, léčeben dlouhodobě nemocných nebo hospiců, aby svůj volný čas nezištně věnovali péči o druhé. Zatímco v 90. letech se na dobrovolnictví dávaly především studentky humanitních fakult, v poslední době se skladba dobrovolníků stává pestřejší co do věku i pracovních zkušeností. Prospěch to přináší oboustranný; dobrovolníci se shodují na tom, že jim taková činnost přináší hodnotnou náplň volného času i pocit užitečnosti.

Přejít na web s celým textem
31 pro 2008

Lékořice pomáhá v Thomayerově nemocnici už rok

V těchto dnech je to rok, kdy v Thomayerově nemocnici v Krči zahájilo činnost sdružení Centrum podpůrné péče Lékořice. Za tu dobu věnovalo zhruba osm desítek dobrovolníků sdružení pacientům této nemocnice více než deset tisíc hodin svého volného času, bez nároku na odměnu.

Přejít na web s celým textem
25 zář 2008

Ti, kteří pomáhají pacientům zahnat nudu a osamění

Jednou z věcí, která pacienty v nemocnicích trápí mnohem víc než například zastaralé vybavení pokojů, je nuda a pocit osamění. Bojovat s tím pomáhají dobrovolnická centra, která v Praze fungují v krčské, motolské a Ústřední vojenské nemocnici.

Přejít na web s celým textem
9 zář 2008

Zítra má Thomayerova nemocnice dveře otevřené

Dobrovolnické centrum Lékořice v Thomayerově nemocnici pořádá už zítra den otevřených dveří. Centrum se zaměřuje na podporu pacientů během pobytu v nemocnici. Jak konkrétně tato pomoc vypadá, nám řekne koordinátorka programu Zuzana Vaculíková.

Přejít na web s celým textem
7 srp 2008

Unikátní dřevěný kolotoč ve FTN

V ergoterapeutické dílně věznice Heřmanice vyrobili odsouzení 4 unikátní kolotoče, které uspěly i na mezinárodní výstavě vězeňského umění. Thomayerova nemocnice v Krči jako jediná nemocnice v Praze vlastní tento dřevěný kolotoč díky spolupráci OS Lékořice, OS Kiwanis klub Ostrava a věznice Heřmanice.

Přejít na web s celým textem