Dávám práci svému srdci

Tiskové zprávy

10 čec 2019

Projekt spolku Lékořice - Naše kavárna končí

Sociální projekt spolku Lékořice z.s. „Naše kavárna“ má necelý měsíc do ukončení svého provozu. Dne 28. 7. 2019 otevřeme Naši kavárnu pro veřejnost naposledy a zbývající tři dny do konce měsíce věnujeme vypořádání závazků vůči Thomayerově nemocnici a vyklízení prostor. Na konci měsíce však zveme naše podporovatele i veřejnost, aby se společně s námi s kavárnou rozloučili (Zavíračka) a popřáli jí štěstí do nové „životní etapy“ pod hlavičkou Thomayerovi nemocnice. „Zavíračka“ se bude konat ve čtvrtek 25. 7. 2019 od 18:00 (viz letáček níže). Pro příchozí budeme mít připravený welcome drink a výprodej zásob.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
11 led 2019

Dobrovolníkům z Lékořice působícím v Thomayerově nemocnici se dostalo zaslouženého poděkování

Ve středu 9. 1. 2019 proběhlo tradiční poděkování dobrovolníkům z Lékořice působícím v Thomayerově nemocnici (TN). Dobrovolníkům, kteří navštěvují dospělé i dětské pacienty a vykonávají i řadu dalších aktivit v zájmu zkvalitnění života v TN, se dostalo poděkování nejen od výkonné ředitelky spolku Bc. Martiny Adámkové, ale své poděkování přednesl také MUDr. Petr Čech, náměstek ředitele pro léčebnou péči a také Ing. Dagmar Hrubcová – vedoucí unikátního Centra podpůrné péče, které je součástí nemocnice.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
19 pro 2018

Venkovní rehabilitační stroje pro pacienty v Thomayerově nemocnici

Dne 11. 12. 2018 byly k využití pro pacienty Thomayerovy nemocni

Dne 11. 12. 2018 byly k využití pro pacienty Thomayerovy nemocnice (TN) předány venkovní rehabilitační stroje, pořízené z grantu Nadace České spořitelny. Díky tomuto grantu, jehož ušlechtilým cílem je podpora individuálního dobrovolnictví v neziskových organizacích, disponuje nyní nemocnice tréninkovým rehabilitačním prostorem, který poslouží pacientům se sníženou pohyblivostí. Grant na zakoupení strojů získalo dobrovolnické centrum Lékořice z.s. a projekt byl realizován společně s Centrem podpůrné péče Thomayerovi nemocnice.

Přejít na web s celým textem STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
25 kvě 2016

5. výročí Naší kavárny

Naše kavárna v letošním roce oslavila již 5. výročí svého vzniku, a to jsme nemohli nechat bez povšimnutí. Ve středu 11. května proběhla v Naší kavárně vernisáž dětí ze SZUŠ na téma Zdraví a nemoc, taneční a hudební vystoupení.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
15 čer 2015

Dobrovolníci z nemocnice vás přesvědčí, že pomáhání nebolí

Praha, 15. června 2015 - Již počtvrté pořádají dobrovolníci a koordinátorky dobrovolnického programu Lékořice z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady benefiční večer s názvem "Pomáhání nebolí". 

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
4 úno 2014

„Naše kavárna“ pomáhá už tři roky

V únoru oslaví třetí narozeniny „Naše kavárna“ v pražské Thomayerově nemocnici. Projekt občanského sdružení Lékořice vznikl jako přirozená oáza klidu pro ty, kdo potřebují v nemocnici nabrat síly, a zároveň je to také prostor podporovaného zaměstnávání.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
13 čer 2010

Dětský den s Martinou Sáblíkovou

Dne 1. června jsme v Thomayerově nemocnici oslavili Dětský den společně s Martinou Sáblíkovou a Ondřejem Slaninou. Zdravotnický personám si pro děti ze Základních a mateřských škol připravil ukázky práce sester, ergoterapeutek a rehabilitačních pracovnic.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
5 led 2010

Benefiční večeře pro podporu projektu "Naše kavárna"

V pátek 8. ledna pořádáme na zámku Chateau st. Havel v Praze - Krči Benefiční večeři pro podporu projektu "Naše kavárna". Za podporu děkujeme Ondřeji Slaninovi, provozovateli hotelu Chateau st. Havel a Nadaci Divoké Husy, která výtěžek benefice zdvojnásobí.Za propagaci akce děkujeme mediální agentuře Kristián a za výrobu spotu o projektu Janě Zvolánkové a Paule Siskové.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
17 čer 2009

Dětský den v Thomayerově nemocnici aneb „Nemocnice nás baví“

Dětský den s podtitulem „Nemocnice nás baví“ proběhne v areálu Fakultní Thomayerovy nemocnice ve středu 17. 6. Děti ze základních a mateřských škol a děti hospitalizované na dětských odděleních FTNsP nahlédnou do zákulisí nemocnice, prohlédnou si podzemní nemocnici a dostanou i drobné dárky. Odpolední program se koná pod širým nebem a vyvrcholí koncertem studentského jazzbandu z USA.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
10 pro 2008

Dobrovolníci v Krči věnovali pacientům již přes 10.000 hodin svého času

„V době, kdy klesá zájem mladé generace o zdravotnická povolání, je zvlášť oceněníhodné, že mladí lidé míří do nemocnice za svou prací a dokonce dobrovolně. Naši dobrovolníci činí z Thomayerky výjimečné zdravotnické zařízení s lidskou tváří," říká Mgr. Dana Jurásková, PhD., MBA, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FTNsP – „duchovní matka“ dobrovolnického programu v Thomayerově nemocnici.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
10 lis 2008

Keramická dílna ve Fakultní Thomayerově nemocnici

Srdečně zveme na slavnostní otevření keramické dílny ve Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou. Zahájení její činnosti se uskuteční v pondělí 10. listopadu odpoledne ve 13,30 hodin. Nová keramická dílna bude umístěna v pavilonu B1, kde bude sloužit především dětským i dospělým pacientům k rehabilitaci, arteterapii, pracovní terapii i relaxaci.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
28 čec 2008

Unikátní dětský kolotoč v Thomayerově nemocnici

Fakultní Thomayerova nemocnice se stane jedinou pražskou nemocnicí, kde najdete unikátní dětský kolotoč. Ten si budou užívat nejmenší pacienti na Pediatrické klinice. Velký dřevěný kolotoč vyrobili odsouzení v ergoterapeutické dílně ve věznici Heřmanice pod vedením pedagoga volného času Oldřicha Šindlera. 6 odsouzených věnovalo jedinečnému kolotoči několik měsíců práce a na jejich přání putuje poslední čtvrtý kus do Thomayerovy nemocnice v Praze. Stejné kolotoče dělají radost dětem v nemocnicích v Třinci, Ostravě a Frýdku-Místku.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
30 kvě 2008

Pátek – dětí svátek ve Fakultní Thomayerově nemocnici

V pátek 30. května se na dětských odděleních Fakultní Thomayerovy nemocnice uskuteční oslava Dětské dne. Už od rána se dětským pacientům budou věnovat naši dobrovolníci z dobrovolnického centra Lékořice a zaměstnanci České spořitelny, kteří si dobrovolničení vyzkoušejí v rámci akce České spořitelny „Den pro charitu“. Jako první a zatím jediná nemocnice v Praze dostane Thomayerova nemocnice právě v tento den bílé látkové panenky od občanského sdružení Kiwanis Klub Ostrava. Tyto panenky si děti mohou vybarvit o ozdobit podle vlastní fantazie. Dopoledne jim v tom budou pomáhat nejen dobrovolníci ale i zpěvačka Monika Absolonová a herečka Ljuba Krbová.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
10 pro 2007

Fakultní Thomayerova nemocnice oceňuje práci dobrovolníků

V komorním prostředí nemocniční kaple se dnes uskuteční již třetí setkání vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice s dobrovolníky spojené s poděkováním za jejich činnost v roce 2007. Ředitel nemocnice ocení práci 80 dobrovolníků ze dvou občanských sdružení, které v nemocnici působí – Malíček a Lékořice. „ Mojí zodpovědností je nejen odborné ale také ekonomické zajištění chodu nemocnice. V tabulkách hospodaření nemáme kolonku pro vyčíslení hodnot jako jsou nadšení, obětavost, altruismus, empatie atd. Přesto tuto nevyčíslitelnou investici vnímám a velmi si jí vážím“, říká ředitel Fakultní Thomayerovy nemocnice Mudr. Karel Filip, Csc., MBA.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
10 říj 2007

Dobrovolnické aktivity na oddělení LDN

Ačkoli obvykle nové věci a obnova sil přichází na jaře, na odděleních LDN ve Fakultní Thomayerově nemocnici se tak stalo s příchodem podzimu. Dobrovolnické centrum Lékořice prostřednictvím svých dobrovolníků přineslo dlouhodobě nemocným pacientům nové impulzy do jejich jinak mnohdy jednotvárného nemocničního života.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
6 čer 2007

Dětský den ve Fakultní Thomayerově nemocnici aneb Nemocnice v akci

Dětský den je ve Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou tradiční akcí pořádanou již po čtvrté pro děti hospitalizované i pro děti zdravé z mateřských a základních škol ze spádové oblasti nemocnice. Na jeho organizaci se kromě Dobrovolnického centra Lékořice podílí celá řada dalších organizací, které spojuje myšlenka (pomoci nemocným dětem a lidem v rozvojových zemích, atd).

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
7 pro 2006

Nemocnice ocenila dobrovolníky letos již podruhé

Zástupci vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze se letos již podruhé setkali s dobrovolníky, kteří v nemocnici bezplatně pomáhají dětským i dospělým pacientům mimo jiné překonat náročné chvíle v nemoci, čímž přispívají k lepšímu průběhu a efektu léčby. Tentokrát se o svoje zkušenosti přišli podělit dobrovolníci ze dvou občanských sdružení, která v nemocnici působí – Lékořice a Malíček.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU
7 zář 2006

Dobrovolnické centrum Lékořice ve FTNs slaví rok od zahájení své činnosti

Jsou to už tři roky, kdy začal platit zákon o dobrovolnické službě. A je to rok, kdy dobrovolnictví vstoupilo do Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze jako nový a významný fenomén.

STÁHNOUT CELOU TISKOVOU ZPRÁVU